Laare – to mała wioska w centralnej Kenii, w której mieszkańcy nadal żyją w głęboko zakorzenionej tradycji plemiennej. W wiosce panuje wielożeństwo i – według tradycji plemienia – kobieta jest odpowiedzialna za utrzymanie domu i wyżywienie dzieci. Większość rodzin nie jest w stanie zapewnić swoim dzieciom edukacji szkolnej, nie stać ich nawet na wyżywienie wszystkich członków rodziny. Tak wiele dzieci umiera…

Adopcja na odległość Dzieci z Kenii z wioski Laare polega na wsparciu konkretnego dziecka w wiosce, które jest sierotą lub, którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Są to głównie rodziny wielodzietne, często naznaczone wirusem HIV, który zaatakował już 75% mieszkańców tego regionu.

Nasza placówka od pięciu lat wspiera projekt Duchowej Adopcji na odległość. Oto dzieci, którym pomagamy:

 

IMG 20150213 0002 213x300 Adopcja na odległość

 

IMG 20150213 0004 214x300 Adopcja na odległość

IMG 20150213 0006 214x300 Adopcja na odległość

IMG 20150213 0003 214x300 Adopcja na odległość

Page4 Adopcja na odległośćPage1 Adopcja na odległość

Projekt Krowa dla Laare 

krowa Adopcja na odległość

 

Projekt polega na zakupie krowy, a właściwie kilkunastu krów, dla uczniów szkoły podstawowej działającej przy Misji Sióstr Orionistek w wiosce Laare. Zakup krowy w Afryce w przeliczeniu na naszą walutę to koszt w wysokości 4.000 zł. Dla ludności afrykańskiej, jak również dla Misji, jest to ogromna kwota, dlatego też nasza Fundacja uruchomiła ten projekt. Aby stać się właścicielem (współwłaścicielem) krowy w misji wystarczy wpłacić kwotę od 1 złoty wzwyż. Każdy właściciel (współwłaściciel) otrzymuje od Fundacji naklejkę i certyfikat potwierdzający własność (współwłasność) krowy w ujęciu procentowym w zależności od przekazanej na ten cel kwoty.

Rodziny afrykańskie są wielodzietne, a często bywa tak, że matka, na której spoczywa obowiązek wyżywienia całej rodziny, mając w domu niemowlęta i małe dzieci nie może wyruszyć do pracy, gdyż musi zapewnić im opiekę. Dzieci są niedożywione na skutek czego chorują i bardzo często umierają. Alternatywą wobec tej trudnej sytuacji jest, realizowany przez Fundację wspólnie z Misją w Laare, projekt Adopcja na odległość Dzieci z wioski Laare, który dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby Darczyńców daje szansę dzieciom z Afryki.

Cała przedszkolna społeczność wspiera akcje krowa dla Laare

 

A tymczasem w Laare w Kenii są już dwie krowy… my uzbierane pieniążki z naszej calineczkowej akcji wysłaliśmy na konto Fundacji Czyńmy Dobro :)  Pewnie niedługo dzieci będą cieszyły się z trzeciej krowy a mleczko jest przepyszne :)  życzymy smacznego

Dziś w naszym przedszkolu we współpracy z Fundacją ks. Orione Czyńmy Dobro odbyła się akcja charytatywna „Krowa dla Laare”. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na zakup krowy dla naszych przyjaciół z wioski Laare w Kenii. W ramach projektu w poszczególnych grupach wiekowych dzieci przygotowywały pyszne przekąski oraz koktajle z mleka i jego przetworów. Przedszkolaki dowiedziały się także jak ważne dla każdego dziecka jest codzienne spożywanie mleka  Projekt fundacji „Krowa dla Laare” będziemy wspierać przez cały rok szkolny

 

Page1 Adopcja na odległość

 

KURA   DLA   MADAGASKARU

                                                                                                                      kura Adopcja na odległość

W ramach współpracy z fundacją Ks. Orione Czyńmy Dobro zorganizowaliśmy akcję charytatywną KURA DLA MADAGASKARU.Projekt polega na zakupie kur dla uczniów uczęszczających do szkół w rejonie Ankazoabo-Sud, gdzie pracują na misjach Siostry Orionistki. Zakup kury na Madagaskarze w przeliczeniu na naszą walutę to koszt w wysokości 20 zł. Dzięki naszej akcji dzieci z tego regionu będą miały możliwość wzbogacić swój bardzo skromny posiłek o jajka.
Przedszkolaki w tym dniu we wszystkich grupach wiekowych przygotowywały potrawy z jajek oraz dowiedziały się jak ważne jest ich spożywanie zwłaszcza w okresie dorastania. Wspólnie uzbieraliśmy na zakup 20 kur :) Dziękujemy rodzicom za włączenie się do akcji! :)

 

kura Adopcja na odległość

 

W ramach współpracy z fundacją ks.Orione Czyńmy Dobro gościliśmy dziś w naszym przedszkolu kenijskiego proboszcza kościoła św. Piotra i Pawła w Laare- ks. Petera Nthiga oraz przedstawicielkę fundacji panią Elżbietę Garncarek. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak ubrani w Afryce są na co dzień mężczyźni i kobiety oraz jak wygląda kenijska flaga i co oznaczają poszczególne jej symbole i kolory. Dzieci z radością zatańczyły dla gości a ks. Peter odwdzięczył się afrykańską piosenką  A na koniec wszyscy otrzymaliśmy zaproszenie do Kenii ….. no i od września ruszamy z nowym projektem „Krowa dla Laare”

 

 

Nasze Przedszkole współpracuje z Fundacją Księdza Orione Czyńmy Dobro. W miarę Naszych możliwości wspieramy dzieci z wioski Laare. Poniżej można zapoznać się z tematyką i działalnością fundacji. Zapraszamy do lektury.

W miarę możliwości staramy się wspierać przy pomocy rodziców działania Siostry Alicji, która będąc w Polsce odwiedziła nasze przedszkole wspólnie z kenijskim księdzem Djonizym. Razem pomóżmy Afryce :)

Marzenie o studni
wtorek , 2 kwietnia 2013 r.

Zachęcamy Wszystkich do przeczytania artykułu o misji Laare jaki ukazał się w Kurierze Lubelskim – nr 13 z dn. 29 marca 2013r.

485161 551345458243802 1984086454 n Adopcja na odległość

Pobierz artykuł

 

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro <- kliknij

Misja Laare <- kliknij

Siostra Alicja Kaszczuk <- kliknij

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved. Zaloguj