Galeria 2016/2017

Festyn Rodzinny MORSKIE OPOWIEŚCI 

Już są ! Jeszcze gorące fotki z Festynu Rodzinnego pod hasłem „MORSKIE OPOWIEŚCI”. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za wspaniałe atrakcje, Rodzicom za współpracę i odwagę przy realizacji występu „Synchroniczne Pływanie”, za uśmiech, dobre słowo, pyszne ciasta i fantastyczną zabawę! :)

Wyjście do Centrum Rozrywki ( Maki,Stokrotki, Bratki, Tulipany) 

Zbliżają się upragnione przez najmłodszych wakacje, czas beztroski i niekończącej się zabawy. By już dziś poczuć ich przedsmak, Stokrotki wybrały się do Parku Rozrywki i wspólnie spędziły czas pełen atrakcji i ogromnych uśmiechów

II Olimpiada Sportowa Przedszkolaków 

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Słoneczniki reprezentowały Nasze Przedszkole w II Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków na Stadionie Miejskim. Uroczystość ta została zorganizowana z okazji Dnia Dziecka przez Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu , Przedszkole “Niezapominajka” oraz miasto Kalisz. Celem tej Olimpiady było propagowanie zdrowego trybu życia. Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach sportowych, z którymi każdy poradził sobie wspaniale. Mieliśmy okazję uczestniczyć w ważnej chwili jaką jest zapalenie znicza olimpijskiego. Każdy nasz sportowiec otrzymał złoty medal i upominki

Międzynarodowy Dzień Soku 

Nadeszły ciepłe dni, a z nimi pragnienie naszych maluchów. Soczki, to to o co proszą. Stanęliśmy na wysokości zadania i zadbaliśmy, by przy okazji Międzynarodowego Dnia Soku, nie zabrakło w nich witamin. Stokrotki dzielnie pomagały w wyciskaniu soku z jabłek, degustowały i mogły dalej się bawić w promieniach słońca.

OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 19 maja w Naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada z języka angielskiego dla przedszkolaków.
Dzięki współpracy Pani Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Calineczka- Marii Kęszyckiej i p. Pauliny ze Szkoły Językowej MAGIC ENGLISH udało się zorganizować pierwsze takie wydarzenie w Kaliszu. Uczestnikami olimpiady były dzieci z 5 kaliskich przedszkoli wraz z wychowawczyniami. Podczas wykonywania 8 zadań konkursowych mających charakter zabaw o różnym stopniu trudności, dzieci miały możliwość zaprezentowania i sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności językowych. Po ukończeniu przygotowanych konkurencji, dzieci wzięły udział w animacjach muzyczno- tanecznych przygotowanych przez p. Martę, instruktorkę rytmiki. Była to świetna okazja do integracji wszystkich przedszkolaków. Następnie aby zregenerować siły przedszkolaki zostały zaproszone na poczęstunek.
Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami każde z nich otrzymało złoty medal, dyplom oraz słodki upominek. Dziękujemy za udział w I-szej edycji naszego konkursu i zapraszamy do zabawy już za rok. GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

XIII Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2017

Reprezentacja naszego przedszkola dzieci z gr. Sloneczników i Margaretek pod kierunkiem instruktorki rytmiki -cioci Marty oraz nauczycielki Agnieszki Platt- Fijałkowskiej wzięły udział w XIII Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej PYZA 2017 prezentując Chodzony Taniec Wielkopolski „Wiwat Marynia”. Gratulujemy wspaniałego występu, odwagi i pozytywnych emocji jakie towarzyszyly już od samego rana naszym przedszkolakom. Jednocześnie pragniemy podziękować pani Edycie Piotrowskiej za projekt i wykonanie pięknych strojów oraz pani Marioli Jatczak za wyczesanie fryzur naszym małym artystkom. Byliście wspaniali! :) Brawo!

Występ zespołu „Koźminianki”

W naszym przedszkolu odbył się koncert Zespołu Ludowego „Koźminianki”, który składa się z 16-osobowej grupy śpiewaczej i 5-osobowej grupy instrumentalnej. Grają oni na 2 akordeonach, skrzypcach, trąbce i bębnie. Zespół koncertuje już od 2004 r. corocznie uświetniając gminne imprezy. Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wspaniały, porywający występ :)

Międzynarodowy Dzień Ziemi

„Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić” – taką obietnicę Matce Ziemi złożyły dziś przedszkolaki z grup Tulipany i Stokrotki świętując Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Dzień Czekolady

„Czekolada to jedyna rzecz, która w tak niewielkiej ilości daje tak dużą przyjemność” i o tym wiedzą przedszkolaki z Calineczki które  zajadały się pyszną czekoladą pod różnymi postaciami. Ten słodki krem okazał się doskonały także do robienia słodkich tatuaży :) Mniam mniam…

Zajączek Wielkanocny 

Zajączek odwiedził dzieci w Calineczce i choć nikt go nie widział zostawił przedszkolakom listy w których wyznacza dla każdej z grup zadania do wykonania by mogły otrzymać od niego słodkie niespodzianki. Nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych oraz tańców i wesołej zabawy

Wiosną sadzimy kwiatki 

Wiosna, wiosna…. :) 

Marzanno, Marzanno

TY zimowa panno!

Ciebie pożegnamy

Wiosnę przywitamy!”  -tymi słowami w przedszkolu dzieci żegnały zimę podczas międzygrupowego konkursu na najpiękniejszą wiosenną piosenkę. Następnie wyruszyły na spacer by powitać kolorową porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością. Barwny korowód przedszkolaków z instrumentami, śpiewających wiosenne piosenki przeszedł wzdłuż osiedla, by powrócić na plac przedszkolny i przepędzić panującą zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy – słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały a pan listonosz obiecał że z pomocą poczty polskiej trafi tam gdzie jej miejsce- do krainy mrozu i zimna

Poznajemy świat – Dzień Św. Patryka w Irlandii 

17 marca Irlandczycy obchodzą ST. PATRICK’S DAY. Tego dnia również Przedszkolaki z Calineczki brały udział w obchodach tego święta w ramach zajęć z języka angielskiego. Dzięki zaangażowaniu rodziców w przygotowanie strojów, w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo zielono. Dzieci poznały historię Św. Patryka oraz miejsce, którego stał się patronem. Następnie słuchały opowiadania pt.: ”Leprechaun, Leprechaun where is the gold?” aby dowiedzieć się, gdzie Skrzat ukrył swój Skarb oraz jakie są symbole tego dnia. Ponieważ przedszkolaki bardzo chciały odnaleźć Skarb rozpoczęliśmy wspólne poszukiwania złota, które zostało ukryte przez skąpego Skrzata. Poszło Nam znakomicie!

KOŁA, TRÓJKĄTY I KWADRATY

Przedszkolaki z gr. Tulipany uczestniczyły dziś w zajęciu edukacyjnym pt: „Koła, trójkąty i kwadraty” przygotowanym przez młodzież i nauczycielkę p. Monikę Polińską z gimnazjum Nr 9 w Kaliszu.

15 MARCA- DZIEŃ PIEKARZA I CUKIERNIKA

Corocznie, 15 marca swoje święto obchodzą cukiernicy i piekarze. Dzięki ich ciężkiej pracy, rano na sklepowych półkach dostępne są bułki, chleb i inne wypieki, w tym ciasta. Grupę Stokrotek odwiedził pan Ireneusz Biniaszczyk – piekarz, który opowiedział dzieciom o swoim trudnym zawodzie. Przedszkolaki miały także okazję spróbowania pysznych wypieków przygotowanych przez pana Irka. Mmmm…pycha! Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia! :)

Granie na dywanie 

Wiosenne Kanapki RÓŻYCZEK 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych grupa Tulipany gościła przedstawicieli Stowarzyszenia Kaliscy Patrioci. Dzieci dowiedziały się co to znaczy być patriotą, jakie cechy powinien mieć żołnierz oraz kto to jest bohater. Przedszkolaków zainteresowała także opowieść o kapralu Wojtku, niezwykłym niedźwiedziu, co miał polskie serce i który ze swoimi towarzyszami broni z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii przeszedł cały szlak bojowy, z Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt do Włoch. Tulipany wzięły także udział w biegu Tropem Wilczym ku pamięci Żołnierzy Wyklętych w specjalnie przygotowanych na tę okazję charakterystycznych koszulkach. Po biegu wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Cześć bohaterom!

Aplikantka Radcowska u Stokrotek

Stokrotki odwiedziła aplikantka radcowska Doriana Paszkowiak, która przeprowadziła pogadankę tematyczną o przestrzeganiu zasad prawnych i o konsekwencjach naruszania przepisów. Aplikantka przeczytała najmłodszym książeczkę „Prawie bajki”, która została nam udostępniona dzięki uprzejmości autora Jakuba Skworza. Zaprezentowano także togę radcy prawnego a chętne dzieci miały możliwość wcielenia się w jego rolę:) Zajęcia odbyły się przy użyciu tablicy interaktywnej, na której dzieci mogły pokolorować wirtualną postać radcy prawnego.

URODZINY CALINECZKI 

Dziś hucznie świętowaliśmy urodziny naszej patronki…najpierw podziwialiśmy występ iluzjonisty znanego z telewizyjnego show TVN „Mam talent” by później przywitać naszą ulubioną postać z bajki- Calineczkę. Z życzeniami pospieszyły także zwierzątka występujące w baśni Andersena: motylek, myszka, kret, jaskółka oraz żabki, w które wcieliły się nasze ciocie. Dzieci również pamiętały o urodzinach i przygotowały dla Calineczki piękne, kolorowe, własnoręcznie wykonane laurki. Nie obyło się bez wspaniałego tortu oraz wesołej zabawy tanecznej. Wszystkim dopisywały humory a śmiechu i wrażeń było bajecznie dużo

Moja mama lubi ruch – zajęcia popołudniowe fit z trenerem 

PROJEKT BADAWCZY MYDŁO

W ramach projektu badawczego MYDŁO grupa Stokrotek oglądała prezentację multimedialną i rysowała na tablicy interaktywnej kształt mydła. Maluszki próbowały porównać mydło z ekranu do tego w realu-oglądały, dotykały, wąchały, sprawdzały kształt i konsystencję a także oglądały film animowany o konieczności dbania o higienę. Stokrotki wcieliły się również w rolę eksperymentatorów. Wyszły naprzeciw drzemiącej w nich ciekawości i wpadły w wir badań i informacji na temat mydła. Przeprowadziły serię doświadczeń mających na celu doprowadzić je do odpowiedzi na nurtujące je pytania.

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

Walentynki

Obcowanie ze sztuką

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Paczki świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie

Dziewięć paczek świątecznych dla podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie przygotowali pracownicy oraz rodzice Niepublicznego Przedszkola Calineczka w Kaliszu. Akcja odbiła się szerokim echem i każdy otworzył swoje serce by włączyć się w tę charytatywną akcję na rzecz skrzywdzonych przez los dzieci. Pracownicy przedszkola osobiście wręczyli przygotowane paczki by móc poznać dzieci które przysłały do nas wzruszające listy z prośbą o prezenty od Mikołaja. Dziękujemy WSZYSTKIM rodzicom za zaangażowanie i pomoc! :)

Magiczny Koncert Śwteczny w CKiS w Kaliszu

Za nami magiczne chwile, które mogliśmy przeżywać podczas corocznego Koncertu Świątecznego w CKiS W Kaliszu. Na scenie wystąpiły dla swoich rodzin dzieci ze wszystkich grup wiekowych natomiast dwie najmłodsze mogły liczyć na wsparcie ze strony odważnych rodziców, którzy pomogli maluchom przełamać lęk przed występem i sami dali dobry przykład. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałą zabawę

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

Wizyta GÓRNIKA

Nasze przedszkole odwiedził górnik pan Bogdan Budziwół dziadek Kubusia Szamer. Pan Bogdan ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił czarny pióropusz z kogucich piór. Dzieci oglądały przyniesione przez górnika odłamki miedzi i węgla oraz zdjęcia kopalni i górników pracujących pod ziemią. Dowiedziały się także że pod ziemią jest bardzo ciemno i trudno się tam oddycha ze względu na małą ilość tlenu. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać tak przecież rzadko spotykaną na co dzień.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pieczone jabłka z rodzynkami i migdałami GR. BRATKI

Tydzień Edukacji Globalnej „Razem dla Pokoju” 2016

Edukacja Globalna to działania informacyjne mające na celu wyjaśnienie na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata. W rezultacie edukacja globalna powinna prowadzić do osobistego zaangażowania na rzecz walki z ubóstwem na świecie i włączenia się w proces budowania społeczeństwa opartego na zasadach równości, solidarności i współpracy. W ramach zajęć podczas TEG przedszkolaki wybrały się statkiem w podróż do Afryki, rozmawiały o niepełnosprawności, inności i poszanowaniu praw innych.

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” – warsztaty żyweniowe

W ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” odbyły się w grupie Tulipanki warsztaty żywieniowe pt: „Kaszomania” pod czujnym okiem edukatora żywieniowego pani Magdaleny Przybyłowskiej. Przedszkolaki podczas warsztatów poznały rodzaje kasz, ich kolor, smak, zapach oraz objętość przed i po gotowaniu. Następnie wspólnie z panią edukator przygotowały zdrowy deser bez grama cukru z kaszy jaglanej, bananów i kakao. Był pyszny:)

DZIEŃ DYNI

DZIEŃ DRZEWA – WIZYTA PANI LEŚNIK 

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka
wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.

 

ZDROWY MAŁY KALISZANIN

Dziś podczas festynu promującego zdrowy styl życia organizowanego we współpracy z Miastem- „Zdrowy Mały Kaliszanin” na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji: wystawa sprzętu sportowego Decathlon (z możliwością korzystania), Uciechowo, fittnes dla rodziców i dzieci, nauka pierwszej pomocy, stoisko z trenażerami Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, pokaz Teakwondo, zabawa taneczna z Zumbą oraz świadczenia w zakresie porad dietetyka, określania wad postawy, badania poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia tętniczego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za czynny udział i wspaniałą zabawę podczas której mogliśmy spotkać się z vice mistrzynią olimpijską Martą Walczykiewicz. Marta podpisywała cierpliwie mnóstwo autografów i z wyrozumiałością pozowała do zdjęć. Bardzo się cieszymy że znalazła czas by nas odwiedzić :) Marta DZIĘKUJEMY ! :)

Kuchcikowo – pieczemy ciastmmm… pycha!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka świętowano w Calineczce hucznie i z humorem bowiem ciocie przygotowały na tę uroczystość wiele atrakcji muzyczno-ruchowych oraz inscenizację znanych utworów: „Żaba”, „Chory kotek”, ” O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” dostarczając okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Ten dzień dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń oraz zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. WSZYSTKIEGO DOBREGO KOCHANI  ! :)

ŚWIĘTO ULICY NIECAŁEJ

W ramach obchodów święta ulicy Niecałej nasze przedszkole reprezentowała grupa Słoneczniki, która przedstawiła na małej scenie przy fontannie wspaniały taniec indiański. Natomiast laleczki przygotowane przez wszystkie grupy przedszkolaków upamiętniały istniejącą kiedyś na ulicy Niecałej Fabrykę Lalek. A oto nasze prace i stoisko Calineczki

Wysyłamy kartki powstańcom

Dzieci z naszego przedszkola zaangażowały się w edukacyjny projekt BohaterOn, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich. Przedszkolaki wysłały dziś bezpłatne kartki by powiedzieć „dziękujemy” bohaterom i pielęgnować pamięć o nich. Kartki dostępne są w punktach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. To wyjątkowa akcja! Przyłącz się i TY !

 

Wspomnienia z wakacji

Przedszkolaki podczas wykonywania tej pracy słuchały odgłosów trzepoczących skrzydłami mew oraz szumu morza :) Dzieci czuły się zrelaksowane i miło wspominały wolny czas spędzony z najbliższymi podczas wakacji.

Copyright © 2013. All Rights Reserved. Zaloguj