GALERIA 2018/2019

Margaretki na musicalu Madagaskar w Łodzi

List z Kancelarii Prezydenta RP do dzieci 

Dzieci z gr. Margaretki pod kierunkiem cioci Magdy napisały list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy w związku z działaniami edukacyjnymi podejmowanymi w naszym przedszkolu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. I kiedy maluchy straciły już nadzieję na odpowiedź…. do przedszkola zawitał kurier z przesyłką prosto z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci otrzymały miły list z Biura Dialogu i Korespondencji przy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz flagę państwową i książeczkę ” Księga małego patrioty”. Margaretki ucieszyło także zdjęcie Prezydenta Andrzeja Dudy z pozdrowieniami i autografem.

Świąteczne stroiki

Dzieci z gr. Słoneczniki i z gr. Tulipany odwiedziła p. Izabela mama Kacpra, która wspólnie z przedszkolakami wykonała świąteczne stroiki na wigilijny stół. Dzieci z radością tworzyły kompozycje według własnych pomysłów z różnorodnego materiału przyrodniczego i innych ozdób świątecznych. Dziękujemy za ciekawe zajęcie.

Warsztaty piernikowe z mamą Michałka gr. Margaretki

Serdecznie dziękujemy mamie Michałka pani Magdalenie Krolikiewicz-Rudowicz za przygotowanie pysznych pierniczków w kształcie serduszek, bałwanka i ciastka oraz babeczek w polewie czekoladowej. Dzieci z zapałem i wielką ochotą dekorowały wypieki nawiązując do tradycji świątecznej. Dziękujemy było przepysznie!

Ćwiczymy jogę – gr. Słoneczniki 

W dniu 14.12. 2018 r. grupę Sloneczniki odwiedziła mama Hani, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia z jogi wzmacniające kręgosłup. Na zakończenie dzieci wysłuchały opowiadania „Franklin przygotowuje święta” i wprowadzone w świąteczny nastrój odśpiewały kolędy.

Rodzice pomagają – serduszkowa akcja parafii św. Piotra i Pawła

Z całego serca dziękujemy Rodzicom naszej calineczkowej społeczności za wsparcie akcji serduszek dla biednych dzieci parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Kaliszu i przygotowanie wspaniałych paczek z podarunkami. Dziś osobiście odebrał je ks. proboszcz Stanisław Tofil jednocześnie dzieląc się z przedszkolakami opłatkiem. Wspólnie z prałatem dzieci śpiewały kolędy a nawet tańczyły i opowiadały żarty.

KONCERT ŚWIĄTECZNY „W KRAINIE BAJEK”

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie naszym podopiecznym wspaniałych strojów, za obecność, która przeszła nasze wszelkie oczekiwania, za oklaski, zachwyty i miłe słowa oraz za niepowtarzalną atmosferę podczas koncertu. Czarodziejskie, magiczne, bajkowe chwile przeżywaliśmy razem- cała nasza calineczkowa społeczność a gościem specjalnym podczas występów dzieci był vice prezydent miasta Kalisza pan Mateusz Podsadny.

Słoneczniki w FABRYCE BOMBEK W MILICZU

Słoneczniki w dniu 12 .12.18 odwiedziły spółdzielnie socjalna Szklany Świat -bombki w Krosnicach k.Milcza. Podziwialiśmy oryginalne wzory bombek robionych metodą tradycyjną tzn.ręczną. Dzieci zobaczyły jak powstają bombki i inne ozdoby choinkowe, miały też możliwość uczestniczenia w warsztatach na których samodzielnie wg własnego pomysłu i inwencji twórczej wykonały swoją niepowtarzalną bombkę. Dziękujemy pracownikom spółdzielni za miłą i serdeczną atmosferę.

Maki mikołajkowo w Filharmonii 

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia nasze Przedszkole odwiedził wyczekiwany przez rok cały gość – Święty Mikołaj. Już od rana towarzyszyła nam atmosfera radości, podekscytowania oraz nutki niepewności, czy na pewno byliśmy grzeczni przez cały rok. Mikołaj swoje przybycie obwieścił dźwiękiem dzwonka i podobnie jak w zeszłym roku również w tym przybył do nas samochodem ponieważ grudniowa pogoda ponownie zrobiła nam psikusa i niestety zabrakło tego dnia śniegu. Gość obdarował dzieci prezentami, ale i dla niego nie zabrakło podarków, otrzymał: czerwony śrubokręt (gdyby popsuły mu się sanie by je szybko naprawił), czerwoną linkę (do dokładnego umocowania worka w saniach), szalik (na mroźne dni).  Kochamy Mikołaja! :)

Imienne listy od Mikołaja 

Dzieci z grupy Różyczki narysowały listy do Mikołaja pod czujnym okiem zaprzyjaźnionego listonosza pana Grzesia, który przedszkolakom dokładnie wytłumaczył, gdzie należy umieścić na kopercie znaczek i adresata oraz nadawcę. Maluchy po wysłaniu listów cierpliwie czekały i…. po dwóch dniach listonosz Grześ przyniósł im imienną odpowiedź od Mikołaja. Wszyscy bardzo się ucieszyli, bo dostali zapewnienie, że każdy kto był grzeczny otrzyma to o co prosił i co sobie wymarzył. Szczególne podziękowania kierujemy dla taty Stasia, który okazał się najsprytniejszym Mikołajem

Weterynarz Marynka ze świnkami morskimi gr. Bratki 

Zabawa Tulipanów z harcerzami 

Andrzejki na ludowo

Andrzejkowy balik na ludowo okazał się strzałem w dziesiątkę..nie zabrakło wróżb i dobrej zabawy jak zwykle z ciocią Martą „wesołą dziewuchą” :)Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, wybuchem radości oraz integracji wszystkich grup.

Robert Tunkiewicz zawodnik KKS Kalisz gościem Margaretek

 Kaliski Klub Sportowy czynnie włącza się w propagowanie sportu wśród najmłodszych poprzez wizyty zawodników pierwszego zespołu w placówkach oświatowych. Dziś Margaretki gościły środkowego-pomocnika KKS Kalisz Roberta Tunkiewicza, który zachęcał maluchy do uprawiania sportu i wszelkiej aktywności ruchowej oraz zdrowego stylu życia. Dziękujemy serdecznie i czekamy na następne spotkanie

Słoneczniki przygotowują zdrowe kanapki

Ogórek, pomidor, papryka żółta, czerwona, zielona, sałata, jajko i ser- oto składniki pysznych, zdrowych kanapek, które dziś przygotowały Słoneczniki. Przyjemnej pracy było wiele bo chlebek trzeba było posmarować masłem a warzywa pokroić i dekoracyjnie poukładać na kolorowych kanapkach, ale ich smak i zapach rekompensował trudy pracy. Było pysznie i wesoło.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy jak zwykle hucznie i wesoło. Najwięcej radości jednak sprawiła dzieciom wizyta Pluszowego Misia, który bawił się z nimi w różne zabawy muzyczno- ruchowe także i z użyciem chusty animacyjnej. Ulubiony przyjaciel zaprosił również przedszkolaków do konkursu na wylizywanie miodku z talerzyka. Nasz gość opowiedział dzieciom o sobie, rozmawiał i żartował, a także zadawał dużo misiowych pytań. Okazało się, że misiowe zagadki nie były wcale takie trudne. Wszystkie przedszkolaki chciały z całych sił przytulić się do misia i na uszko prosiły go by został z nami już na zawsze :) Kochany misiu zobaczymy się znów za rok!

PROJEKT PSZCZOŁA gr. Tulipany i gr. Różyczki 

Margaretki na rewii Disney On Ice w Atlas Arenie w Łodzi

W piątek 23 listopada dzieci z grupy Margaretki z ciocią Magdą i mamusią Janka wybrały się do Atlas Areny w Łodzi na rewię „Disney on Ice”. Osiem wspaniałych bajek Disneya połączonych w niezapomniane widowisko na lodzie wywołało zachwyt na buziach przedszkolaków a efekty specjalne i wspaniała oprawa muzyczna tak znakomicie ze sobą współgrały, że maluchy świetnie się bawiły i razem z aktorami-łyżwiarzami śpiewały i tańczyły znane hity disneyowskich bajek. Dziękujemy rodzicom za wspaniałą wycieczkę 1f642 GALERIA 2018/2019:)gorąco polecam

„W kuchcikowie” Myszki z sera gr. Bratki

Wizyta Pani Jesieni w grupie Różczek

Dzieci z gr. Różyczki odwiedziła PANI JESIEŃ zostawiając maluchom do wykonania specjalne jesienne zadania. Po wykonaniu poleceń JESIENI przedszkolaki otrzymaly od niej niespodziankę- kosz piknikowy z owocami. A że po pracy głód się wzmaga owocowa zawartość koszyka znikała dość szybko. Nikt by się nawet nie spodziewał, że Różyczki zjedzą tego dnia tyle owocow.

Zajęcie otwarte „Dla Niepodległej” Grupa Słoneczniki 

 

Rekord dla Niepodległej

W ramach obchodów 100lecia Niepodległości Polski cala przedszkolna społeczność odśpiewała dziś o godz.11.11 cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Uroczystość uświetnił występ patriotyczny dzieci z gr. Tulipanów. Przedszkolaki postanowiły także udekorować przedszkolne ogrodzenie w barwy bialo-czerwone tworząc flagi Polski.

Uczymy się hymnu przy akompaniamencie młodzieży z SP nr 25 

Przedstawiciele Wojska Polskiego z wizytą u Maków

Dzień Dyni gr. Tulipany 

Zapalamy znicz przy pomniku ofiar sierpnia 1914 gr. Margaretki 

Dzień Mody Patriotycznej 

Wizyta kominiarzy grupa Słoneczniki i Różyczki

Maki w piekarni 

Rodzic Ekspertem – jesienią malowane gr. Słoneczniki

Tulipany w bibliotece 

WIZYTA PANI LEŚNIK

Pasowanie na Przedszkolaka Różyczek

Maki na wycieczce do Filharmonii 

Malarstwo XIXw. Grupa Słoneczniki i Bratki 

Tulipany sadzą drzewa 

Margaretki z wizytą w Szkole Podstawowej nr 24 w Kaliszu 

Straż Pożarna z wizytą u Maków 

Wizyta pieska – grupa Różyczki 

38 Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza

„Owocowy zawrót głowy” – w kuchcikowie (poczęstunek dla rodziców) 

Tulipany na targu

Dzień Uśmiechu 

Dzień Chłopaka

Dzień Głośnego Czytania

Dziękujemy mamusi Anastazji za przeczytanie przygód Kici Koci. Bardzo lubimy, gdy mama czyta :)

Margaretki w Parku Makiet Mikroskala

Tulipany z policją za pan brat

Tulipany i Różyczki spotkały się dziś z panią policjant, policjantem i psem policyjnym. Goście ostrzegali przedszkolaków przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Policjanci omawiali również z dziećmi zasady obchodzenia się z obcym, nierzadko agresywnym psem oraz uświadomili jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Maluchy przećwiczyły również postawę jaką powinny przyjąć podczas spotkania z takim zwierzakiem. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Dziękujemy!

Dzień Przedszkolaka ze Spondgebobem

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzieci z przedszkola Calineczka świętowały dziś na baliku ze Spangebobem. Było mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy i pomysłowych konkursów. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów- bawiliśmy się fantastycznie !!!

Wycieczka Tulipanów do Gołuchowa

Przedszkolaki z gr. Tulipany wyruszyły z wielkim entuzjazmem na spacer leśnymi dróżkami, gdzie oglądały szkółkę leśną. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie,…Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu w Gołuchowie była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Stokrotki i autochodzik

Stokrotki uczyły się dziś zasad bezpiecznego poruszania się po drodze a zadanie ułatwił im Autochodzik – Miasteczko Umiejętności Drogowych – zestaw edukacyjny do nauki zasad ruchu drogowego poprzez zabawę.
W skład zestawu wchodzą: ulica, chodnik, sygnalizacja dla pieszych, zebra, znaki drogowe i samochody. Uzupełnieniem są płyty z nagraniem odgłosów ulicy, które uczą rozpoznawania różnych dźwięków, m.in. klaksonu, czy sygnałów pojazdów uprzywilejowanych.
Nasze przedszkolaki uczą się i bawią, przy okazji w naturalny sposób, angażując słuch, dotyk i wzrok, poznają zasady ruchu drogowego.

Słoneczniki i Bratki na skrzyżowaniu

Tarasowy piknik owocowy Margaretek

Copyright © 2013. All Rights Reserved. Zaloguj