Rodzic Ekspertem- Mama Michałka pani Magdalena Królikiewicz-Rudowicz oraz mama Franka pani Aneta Jaźwiec przygotowały dla dzieci z gr. Margaretek warsztaty lukrowania i ozdabiania świątecznych pierniczków. Pyszne wypieki pani Magdy zostały pięknie udekorowane różnego rodzaju spożywczymi posypkami, perełkami, śnieżynkami i serduszkami. Dziękujemy.

 

Rodzic Ekspertem- gościem grupy Słoneczniki była mama Kacpra, mgr inż. Izabela Piękna, z którą dzieci rozmawiały o hortiterapii czyli terapii ogrodniczej, która polega na wykorzystaniu ogrodnictwa do stymulacji sensorycznej zmysłów (dotyk, wzrok, słuch). Wspólnie z ekspertem przedszkolaki wykonały makietę botaniczną.

W ramach zajęć z zakresu edukacji zdrowotnej gościliśmy w grupie Tulipany mamę Michałka panią Joannę Kęszycką oraz mamę Jasia panią Marzenę Kęszycką, które przygotowały i przeprowadziły pokaz kulinarny „Zdrowo i kolorowo” -Rodzic Ekspertem przy użyciu Termomiksów oraz wyciskarki do owoców. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach przygotowując razem z mamami ciasto marchewkowe, ciasto dyniowo-jabłkowe, mufinki bananowe, kanapki z pastą jajeczną oraz zdrowy naturalny sok z pomarańczy, jabłek, marchwi, grejfruta i ananasa :)przedszkolaki mogły zapoznać się także z działaniem i budową urządzeń elektrycznych:) wszystko było pyszne i zdrowe..mniam ! :)

W ramach zajeć z inicjatywy rodziców grupa Stokrotki gościła mamę Kubusia- panią Jolantę Szamer, która z okazji Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt wykonała z dziećmi pracę plastyczno-techniczną : wiejską zagrodę i zoo ze zwierzętami egzotycznymi. Dziękujemy za miło spędzony czas i świetną zabawę. :)

Dzieci z gr. Słoneczniki i Maki mogły dziś z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami :) Serdecznie dziękujemya tacie Igora Jachowicz za zorganizowanie wycieczki i miłe przyjęcie w straży naszych przedszkolaków :)

Mama Hani pani Małgosia przygotowała zajęcia kulinarne dla grupy Stokrotek podczas których maluchy piekły ciasto marchewkowe. Pieczenie ciasta to także nauka planowania, organizowania i uczestnictwa w pewnym procesie. Dzieci podczas takich zajęć rozwijają swoją uważność oraz koncentrację. Bardzo dziękujemy super mamie

Serdecznie dziękujemy mamie Jakuba Ratajczyka za zaprezentowanie dzieciom instrumentu muzycznego-gitary oraz mini koncert :)

Serdecznie dziękujemy pani Edycie Piotrowskiej mamie Filipka, która jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu za poprowadzenie zajęć ogólnorozwojowych w grupie Różyczki- pt: „Gimnastyka ważna sprawa”- RODZIC EKSPERTEM :)

Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Smug za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć :) Super mama z super pomysłami :) 

Dzieci z grupy Różyczki odwiedził tata Janka pan Paweł Kęszycki, który jest ornitologiem. Przedszkolaki dowiedziały się wiele na temat ptaszków zimujących w Polsce oraz poznały łatwy sposób na szybkie przygotowanie karmnika z plastikowej butelki. Tata Janka opowiedział dzieciom także o obrączkowaniu ptaków i obiecał, że wiosną dowiemy się znacznie więcej :) już nie możemy się doczekać :)

W ramach piątkowych poranków czytankowych gościliśmy dziś w grupie Stokrotek mamę Agnieszki panią Ewę Jaźwiec, która przeczytała ulubioną bajeczkę przedszkolaków „Tupcio Chrupcio”. Serdecznie dziękujemy :)

Serdecznie dziękujemy mamie Hani pani Małgorzacie Smug za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć w Akademii Franklina. Do naszego Kącika Czytelniczego z pewnością będą przybywały nowe pozycje przygód dzielnego żółwika.

Mama Ali i Michałka pani Dorota Cicha, która pracuje jako nauczycielka języka niemieckiego w kaliskiej „Samochodówce” przyniosła do grupy Tulipany różnego rodzaju mapy i globus. Dzieci dowiedziały się gdzie na mapie świata leżą poszczególne kontynenty oraz w jakim języku mówią ludzie zamieszkujący te tereny. Dzieci na co dzień uczą się języka angielskiego i migowego dlatego chętnie zaznajomiły się ze zwrotami w języku niemieckim i hiszpańskim. Serdecznie dziękujemy za pouczającą i ciekawą lekcję

 

Z inicjatywy pani Marczak trzech wychowanków Domu Dziecka w Pleszewie otrzyma paczki przygotowane przez rodziców: Nadii, Michasi i Natana. Wcześniej dzieci napisały list do Św. Mikołaja i wymieniły w nim swoje wymarzone prezenty a wspaniali rodzice postanowili je zrealizować. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Kossowskiemu oraz pani Marcie Reksie :) Mamy cudownych rodziców!!! :)

We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszowego misia dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, ale nie dla przedszkolaków z Calineczki, które przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie i razem z nimi uczestniczyły w zabawie tanecznej i konkursach :) Specjalne podziękowania kierujemy dla mamy Zosi Broniarczyk pani Ewy, która napisała i zilustrowała bajkę o misiu oraz upiekła pyszne misiowe ciasteczka…. mniam :)

 

Z inicjatywy rodziców odwiedził grupę Słoneczniki tatuś Wiktorii pan Grzegorz Pardela by wspólnie z dziećmi porozmawiać na temat samolotów. Przedszkolaki podczas spotkania wykonały własne, kolorowe, papierowe samoloty by później wypróbować jak potrafią wysoko poszybować. Zabawa była wspaniała

To już drugie spotkanie z mamą Julki panią Iwonką Górską oraz pracownią Ifffka Design. Dziś podczas warsztatów wyklejaliśmy filcową pizzę, skrawki filcu w różnych kolorach imitowały żółty serek, ogórka, salami, kiełbaskę a nawet sos czosnkowy. To była pyszna zabawa  Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas

Rok szkolny 2014/15 został ogłoszony przez panią minister Edukacji rokiem szkoły zawodowców… postanowiliśmy przystąpić do kampanii i poprzez zawody naszych rodziców poszerzać wiedzę o pracy zawodowej. Dziś pracownia Ifffka Design zaprezentowała swoje przepiękne rękodzieła a pod okiem mamusi Julki powstały kolorowe naszyjniki. Dzieci ogromnie zaangażowały się w pracę by zrobić własnoręcznie prezent dla mamy… a dziewczynki z dumą prezentowały swoje wyroby  Serdecznie dziękujemy pani Iwonce Górskiej za cierpliwość, wyrozumiałość i wspaniałe zajęcia

„Cicho-sza” Agroturystyka w Niedźwiedziu- wycieczka w całości zorganizowana i sfinansowana przez rodziców, którzy wspólnie z dziećmi i nauczycielkami postanowili miło spędzić sobotni czas na łonie natury.

Z inicjatywy tatusia Natalki, który posiada uprawnienia trenerskie dzieci z grupy Margaretki uczyły się grać w tenisa na kortach przy hali Arena. Trening przedszkolaki rozpoczęły rozgrzewką a po niej starały się opanować poprawny chwyt rakiety oraz swobodne podbijanie piłeczki. Wreszcie przyszedł czas na przebijanie piłki przez siatkę i rywalizację z rówieśnikami.

Z inicjatywy rodziców dzieci z grupy Margaretki wybrały się na edukacyjną wycieczkę do LEROY MERLIN w Kaliszu. Mama Oliwierka, która jest pracownikiem tego marketu oprowadziła dzieci po sklepie omawiając poszczególne działy jednocześnie pokazując maluchom swoje stanowisko pracy. Przedszkolakom najbardziej spodobało się wśród kwiatów i zieleni czyli w „ogrodzie Leroy Merlin”. W drugiej części wycieczki kierownictwo sklepu przygotowało dla dzieci niespodziankę, która bardzo im przypadła do gustu. Wszyscy otrzymali przybory papiernicze, ozdoby wielkanocne i tworzyli własne koszyczki świąteczne oraz sadzili rzeżuchę. Powstały piękne, kolorowe prace a my mogliśmy poczuć nastrój nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Z okazji Dnia Dziecka z inicjatywy rodziców został powołany „TEATR POD PARASOLEM”. Rodzice zaprosili do współpracy nauczycielki i pracowników przedszkola, studentki oraz aktora kaliskiej sceny Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego- Jacka Jackowicza i wspólnie wystawili „Calineczkę” J.CH. Andersena. Amatorzy przy ogromnym wsparciu profesjonalisty stworzyli wspaniały obraz pełen zabawnych tekstów, wesołej znanej dzieciom muzyki zapraszając ich jednocześnie do wspólnego tańca i zabawy. Bajkę razem z dziećmi oglądali zaproszeni goście z Rady Miasta z vice prezydentem Dariuszem Godzińskim na czele oraz posłem Adamem Rogackim. Brawom i bisom nie było końca a zadowoleni aktorzy mieli poczucie dobrze wypełnionej misji

Mama Julci reprezentująca pracownię krawiecką Ifffka Designe ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci pt: „MÓJ WYMARZONY PRZYTULAK”. Zadaniem dla przedszkolaków było narysowanie swojego wymyślonego przytulaka (oczywiście nie mógł to być bohater z bajki już istniejący), gdyż chodziło o kreatywność i pracę twórczą dziecka. Wśród nadesłanych prac wybrano trzy projekty, które w nagrodę zostały uszyte. Zwycięzcą gratulujemy.

Z inicjatywy rodziców odbyło się  w grupie Tulipany zajęcie edukacyjne „Wielkanocne Zwyczaje”, które w całości zostało przygotowane i przeprowadzone przez mamę Zosi i mamę bliźniaków Ali i Michałka. Podczas zajęć przedszkolacy dowiedzieli się mnóstwo ciekawostek na temat jajka, poznali rodzaje jajek i ptaków, które je znoszą.Podczas krótkiej pogadanki maluchy poznały także wielkanocne zwyczaje naszych niemieckich sąsiadów oraz brały udział w licznych konkursach „z jajem” a z odrysowanych rączek powstały śliczne prace plastyczne przedstawiające kurę i koguta. Na koniec nie obyło się bez niespodzianki- miłego gościa- króliczka Zdzisława, którego każdy chciał pogłaskać i przytulić.

Copyright © 2013. All Rights Reserved. Zaloguj