przedszkole ruch1 Rok szkoły/przedszkola w ruchu

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji na temat naszych działań, które na co dzień podejmujemy w ramach kampanii Ministerstwa Edukacji – Rok szkoły/przedszkola w ruchu (PREZENTACJA)

Dzieci z grupy Tulipany zaprosiły swoich Dziadków z okazji ich święta do przedszkola i zorganizowały wspólnie ze swoją Panią „Dzień Babci i Dziadka na sportowo” odstępując gościom lekcję tańca. Seniorzy wspaniale się bawili pląsając pod okiem instruktorki tańca pani Kasi. Następnie pokazali maluchom, że potrafią także ćwiczyć z przyrządami (woreczki, szarfy, piłki).

 

Dzięki uprzejmości Pana Arkadiusza Wełny przedstawiciela Kaliskiego Stowarzyszenia Sportów Walk ARKADIA odbyliśmy dziś trening boksu tajskiego w ramach akcji Ministerstwa Edukacji „ćwiczyć każdy może”. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie sali i nowe doświadczenia.

Dzięki uprzejmości nauczycielki wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu p.Magdaleny Kowalczyk dzieci z grupy Tulipany mogły zwiedzić obiekty sportowe przy hali Arena. Przedszkolaki posiadają w swojej placówce siłownię dla dzieci dlatego najchętniej ćwiczyły i oglądały przyrządy znajdujące się w siłowni na piętrze w hali Arena, które różniły się od tych przedszkolnych wielkością. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także salka baletowa oraz taneczna, gdzie na ścianach znajdują się olbrzymie lustra. Podczas wycieczki miały możliwość pobiegania na bieżni boiska sportowego oraz obejrzenia pucharów, dyplomów i wyróżnień zdobytych przez młodzież uczącą się w gimnazjum podczas liczynych zawodów i turniejów.

W ramach kampanii Rok szkoły/przedszkola w ruchu w hali Arena odbył się trening dla naszych przedszkolaków oraz gimnazjalistów pod kierunkiem mistrzyni Europy i vice mistrzyni świata Marty Walczykiewicz. „Wf z mistrzem” to cenna lekcja dla dzieci oraz możliwość poznania naszej kaliskiej kajakarki. W czasie tego niecodziennego spotkania maluchy dowiedziały się, że Marta swoją przygodę ze sportem rozpoczęła kiedyś właśnie na lekcji Wf-u. Wszyscy zatem starali się poprawnie wykonywać ćwiczenia w parach (przedszkolak-gimnazjalista) zaproponowane przez mistrzynię by na koniec spotkania otrzymać wspaniałą niespodziankę- zdjęcie z autografem.

Copyright © 2013. All Rights Reserved. Zaloguj