stopwf Stop zwolnieniom z WF u

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczęło akcję STOP ZWOLNIENIOM Z WF. Jak pisze samo Ministerstwo

„Jednym z priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki jest systematyczne zwiększanie uczestnictwa polskiego społeczeństwa w sporcie oraz zachęcanie do aktywności fizycznej jak największej liczby obywateli, akcentując w szczególności udział dzieci i młodzieży, a więc uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych. trans Stop zwolnieniom z WF uSzczególną uwagę Ministerstwo poświęcać będzie obszarowi sportu dzieci i młodzieży dedykując nowe projekty dla tej grupy docelowej.

Podstawowe i priorytetowe działania podejmowane w Ministerstwie Sportu i Turystyki skupią się także na wdrożeniu programów wzbogacających zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne, których koncepcje znajdują się w końcowej fazie opracowywania. „

W akcję zaangażowało się wiele znanych postaci polskiego sportu np. Marcin Gortat, Sławomir Szmal, Andrzej Supron czy Marcin Żewłakow. Sportowcy mają odwiedzać szkoły i ćwiczyć razem z dzieciakami promując sport jako formę spędzania czasu.

Także w ramach akcji rusza konkurs ” WF jest fajny” i i polega na wykonaniu fotografii lub filmu z zajęć wychowania fizycznego. Nadsyłane zdjęcia i filmy powinny ilustrować, jak ciekawe i atrakcyjne mogą być zajęcia WF. Autorów najciekawszych prac czeka wyjątkowa nagroda. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie msit.gov.pl.

Prezentacja promująca kampanie      <—-  KLIKNIJ!!! :)

 

Dzieci z gr. Tulipany wzięły udział w akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z Wf-u” w hali Arena. Do aktywnego spędzania czasu przekonywali dzieci i młodzież z Gimnazjum Nr 9- kolarze z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Podczas zajęć zaprezentowano rowery wyczynowe, strój kolarski oraz kaski i specjalne obuwie. Pod czujnym okiem trenera K.Dąbrowskiego można było potrenować na specjalnych trenażerach.
Kolarze KTK corocznie zdobywają wiele medali mistrzostw Polski oraz reprezentują nasz kraj w wielu imprezach międzynarodowych. Wszystkie te sukcesy zawdzięczamy kadrze trenerskiej, działaczom i władzom klubu oraz miasta na przestrzeni lat działalności sekcji kolarskiej w Kaliszu.

 

 

W ramach akcji Ministra Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z Wf-u” przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „WF JEST FAJNY”.Lekcja wychowania fizycznego (pełne 45 minut) odbyła się w Gimnazjum nr 9 w Kaliszu i była podzielona na trzy etapy po 15 minut; rozpoczęliśmy ćwiczeniami ogólnorozwojowymi następnie zaprosiliśmy na krótką lekcję tańca, po czym przeszliśmy do Teakwondo- sztuk walki. Zapraszamy do obejrzenia filmiku konkursowego.

  Calineczka w obiektywie   <-KLIKNIJ!!! :)

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved. Zaloguj