Krawcowa u Bratków 

Dzieci z gr. Bratki zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Okazało się, że trzeba włożyć wiele pracy by rzeczy, które nosimy były wygodne i takie piękne. Następnie dzieci wspólnie pod czujnym okiem pani krawcowej wykonały zabawki na choinkę. Dziś wiele się nauczyliśmy

Paczki świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie

Dziewięć paczek świątecznych dla podopiecznych Domu Dziecka w Pleszewie przygotowali pracownicy oraz rodzice Niepublicznego Przedszkola Calineczka w Kaliszu. Akcja odbiła się szerokim echem i każdy otworzył swoje serce by włączyć się w tę charytatywną akcję na rzecz skrzywdzonych przez los dzieci. Pracownicy przedszkola osobiście wręczyli przygotowane paczki by móc poznać dzieci które przysłały do nas wzruszające listy z prośbą o prezenty od Mikołaja. Dziękujemy WSZYSTKIM rodzicom za zaangażowanie i pomoc! :)

Dziękujemy mamusi Natalki Świderskiej za przeczytanie przygód Elmera- słonika w kratkę. Bardzo lubimy, gdy mama czyta :) 

Zajęcia otwarte u Różyczek

Jesienne warsztaty z rodzicami u Bratków

Pasowanie na przedszkolaka u STOKROTEK :) 

Celem koncertu byla prezentacja utworów muzycznych w duchu wiosennym w wykonaniu pana Karola tatusia Oli  oraz „naszej” cioci Mirki . Dzieci usłyszały melodie i utwory pochodzące z różnych stron świata oraz poznały instrumenty muzyczne, których brzmienie zaprezentował wszystkim pan Karol. Bardzo dziękujemy za muzyczną, pouczającą lekcję :)

Pani Kasia Woźniak mama Basi, która jest fizjoterapeutką odwiedziła dziś grupę Maki. Zadaniem fizjoterapeuty jest poprawianie sprawności ruchowej, jak również powstrzymywanie postępujących zmian w organizmie. Istotne w tej pracy jest indywidualne dostosowanie ćwiczeń, uwzględniając wszelkie przeciwwskazania zdrowotne tak, aby odnieść pożądany skutek, hamować reakcje nieprawidłowe, a ułatwiać reakcje właściwe.

Wizyta OPTYKA w GRUPIE SŁONECZNIK

Wielkanocne Warsztaty z Rodzicami :) GRUPA MAKI 

Świąteczne warsztaty z rodzicami „Ozdoby choinkowe” grupa STOKROTKI :) 

Dzieci z gr. Tulipany 15 maja br. brały udział w Rycerskiej Nocy w Przedszkolu. W ramach pomysłu rodziców przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach archeologicznych w Grodzie Piastów na Zawodziu podczas których zwiedziły kościółek pod wezwaniem św. Wojciecha, obejrzały teatrzyk o powstaniu miasta Kalisza, uczyły się pisać gęsim piórem i szukały ukrytych skarbów archeologicznych by na koniec zwiedzić Gród. Po przyjeździe do przedszkola dzieci w strojach księżniczek i rycerzy brały udział w balu oraz poszukiwały smoka w „podziemiach” przedszkola i wysłuchały „Ballady o uprzejmym rycerzu”. Nie zabrakło także niespodzianek przygotowanych przez niezwykle zorganizowanych rodziców, którzy zadbali by noc w przedszkolu była niezapomniana. 

W ramach współpracy z rodzicami podczas Świątecznego Koncertu w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu wystąpili wspólnie ze swoimi pociechami rodzice maluszków z grupy Stokrotki. Wspaniały występ był poprzedzony licznymi próbami, które dały fantastyczny efekt. Wszyscy bawili się doskonale a taniec maluszków zebrał burze oklasków! :)

Świąteczne nastroje – zajęcia warsztatowe z rodzicami w grupie najmłodszej Stokrotki

W grupie Maki odbyło się spotkanie z rodzicami w przedszkolnym ogrodzie, które miało na celu rozwijanie sprawności ruchowej dzieci i rodziców oraz doskonalenie orientacji w przestrzeni i oceny kierunku, wzmacnianie wiary w możliwości dziecka podczas zabaw ruchowych oraz stwarzanie miłej, przyjaznej atmosfery zabawy.

Wszystkie dzieci wiedzą, że warzywa i owoce są źródłem witamin, ale można wykorzystać je również do wspaniałej zabawy i „wyczarować” z nich ciekawe kukiełki. Udowodniła nam to grupa Margaretki, która na zajęcia zaprosiła swoich kochanych rodziców! Dzieci wraz z rodzicami wykazały się dużą inwencją twórczą, pomysłowością i oryginalnością. Powstały piękne kukiełki, które zostały wykorzystane do wystawienia teatrzyku pt. ”Na straganie”. Ciocia Żaneta  przygotowała wcześniej piękny stragan, który posłużył jako scena na której rodzice wystawili przedstawienie dla dzieci! Serdecznie dziękujemy rodzicom z grupy Margaretki za przybycie na zajęcia otwarte oraz za wykazaną kreatywność i pozytywną energię.

Mama Dawidka postanowiła zrobić dzieciom niespodziankę i przyniosła do przedszkola maszynę do szycia. Maluchy szybko wpadły na pomysł by ze starych skrawków materiału uszyć sukienkę dla Marzanny. Zabawa była tak fantastyczna, że powstała nie tylko sukienka ale i Marzanna a tańcom i zabawom nie było końca. Dzieci stwierdziły, że pani krawcowa to czarodziejka bo z kilku szmatek i gałganków wyczarowała „zimową pannę”.


Zajęcia z ekologii poprowadziła  w grupie Maki mama Wiktorka, która pracuje w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu demonstrując dzieciom różne doświadczenia m.in. „mały wulkan”, „co pływa a co tonie” i inne.  Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zajęcia zaczęły się od próby werbalnej odpowiedzi na pytanie: „Co by było, gdyby…– na świecie zabrakło wody?”.

Przedszkolaki z grupy Maki pod czujnym okiem rodziców własnoręcznie przygotowywały lizaki. Kolorowe posypki, jadalne barwniki oraz czekoladowe i krówkowe masy posłużyły do ozdoby tworzonych przez dzieci przysmaków. Wszystkie maluchy były bardzo szczęśliwe a każdy lizak był inny… Mniam :)

„WIOSENNA GIMNASTYKA DLA RODZICA I DLA SMYKA” zajęcie otwarte z udziałem rodziców, którego głównym celem było wzmacnianie więzi emocjonalnej między dzieckiem a rodzicem poprzez ćwiczenia ruchowe.

 

Copyright © 2013. All Rights Reserved. Zaloguj